DOLARA TEPKİ

Ey dostlarım!                                                                                                     07.12.2016

Kılıcın saltanatını hep reddeden

Bir yarayım ben

               ( Nizar KABBANİ - Beyrut, 1984 YASAKLANMIŞ ŞİİRLER-5 )

 

Son dönemde dolardan hareketle başlatılan kampanya, ekonomi ve “egemenlik” üzerine;

Başta Sayın Cumhur Başkanımız R. Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, bu ülkenin milli ve manevi değerleri için çaba sarf eden, risk alan, kendi nefsinden önce “önce ülkem, önce insan, önce kardeşim” diye bilen her kişi ve kurum başımızın tacıdır. Son dönemde başlatılan “Dolarını Boz, TL ye geç, tasarruflarını TL de veya atında değerlendir” şeklinde sloganlaştırılan kampanyayı da milli bir duruş olarak değerlendiriyor ve destek veriyoruz. Bu sloganik cümlenin zımnında “Emperyalist oyun kuruculara rest“ çekildiğini görüyoruz. 15 Temmuz sonrası çekilen kılıçların belki de en sinsi olanı, en nefsi olanı, en zor olanı, kazanımlarımıza ve geleceğimize yapılan ekonomi temelli bu savaştır. Bu gün Türkiye bu savaşın en çetin olduğu dönemlerden geçmektedir. Bu cesur çıkışın desteğe ihtiyacı olduğu gün gibi ortadayken bizde diyoruz ki; Ülkemizin bağımsızlığını, dünyanın egemen güçlerine karşı güçlü duruşunu, inanan diğer toplumlara umut oluşunu görüyor, onuru ve haysiyeti önceleyen bir toplumu, önderini ve hakkı söyleyen idarecilerini destekliyoruz.

Şahsi tasarrufların altın, gayrimenkul ve TL de tutulmasını, tüm halkımıza, ANESİAD üye ve gönüllülerine tavsiye ediyoruz. Egemenliğimizin korunmasını ve ekonomi temelli bu savaşın kazanılmasını, siyasi iradenin dik duruş sergilemesini, toplumumuzun vereceği proaktif tepki ile doğrudan ilişkili olarak görüyoruz.

Son günlerdeki dolara endeksli ekonomik göstergelerin neyi ifade ettiğini ve bu durumun nelerin ayak sesleri olduğunu iyi biliyoruz. Bütün bu saldırılarda egemenliğimize tasallut edildiğini ve cesaretimizin sınandığını düşünüyoruz.

Dost ve komşu ülkelerle, kendi para birimlerimiz üzerinden ticaret yapılması fikrini önemsiyor ve hükümetten gerekli alt yağıyı hızlandırmasını bekliyoruz. Emperyalist, kapitalist oyun kurucuların en spekülatif silahı para ve faiz amaçları da esarettir.

ANESİAD üye ve gönüllüsü bütün işadamları ve esnaflara da; bu savaşta cepheyi güçlü tutuma adına bizlere çok iş düştüğünü hatırlatıyoruz. “Gün daha çok üretme, kaliteyi artırma, daha az kara razı olup istihdam oluşturma, daha fazla yaraya merhem olacak şekilde risk alma, ekonomi temelli bu savaşta yerli ve milli olana sahip çıkma gündür” diyoruz. Yatırım yapma imkanı olanların ise gözünü kırpmadan bu ülkeye güvenmelerini ve Allah a tevekkül ederek yatırım yapmalarının tam zamanı olduğunu salık veriyoruz. “Bu tür durumlarda alınan riskler her türlü bizim kazanç hanemize yazılacaktır” şeklinde özetliyor ve “zırhınızı hazırlayın” tavsiyesinde bulunuyoruz. 07.12.2016

 

 

ANESİAD

Gen. Bşk.

Ali KILAVUZ

 

Haberler